Jaka jest rola rodziców w tym procesie?

Motywacja dziecka, a potem dorosłego człowieka idzie w dwóch kierunkach: dążenie do sukcesu lub unikanie niepowodzeń. Każdy rodzic, oczywiście, chce, aby jego dziecko w przyszłości był pomyślny. Dla realizacji tego pragnienia ważne jest, aby zacząć kształtować u dziecka dążenie do osiągnięć.
Rola rodziców w procesie

Jaka jest rola rodziców w tym procesie? Z dzieciństwa dziecko otrzymuje od mamy i taty dwa sposoby oddziaływań: nagroda i kara. Często rodzice starają się realizować swoje straconych marzeń w dziecku, narzucenie mu to, czego sami chcieli osiągnąć. W przypadku, gdy dziecko nie może się oprzeć rodziców, zaczyna działać na zasadzie unikania niepowodzeń. Oznacza to, że jeśli, na przykład, dziecko nie chce chodzić do szkoły muzycznej, a jego rodzice zmuszają, skarcił za , on będzie tam chodzić, wykonywać zadania z jedynym celem – nie być skazanym lub aby go nie dotykać.

Inną wadą jest ciągłe upomnienia i kary. Gdy dziecko skarcił stale, za najmniejsze wykroczenie, ma kształtuje postrzeganie siebie jako nieudacznika. Odpowiednio, o motywacji do osiągnięcia nie może być i mowy.

Negatywnie wpływa i taki czynnik, jak porównywanie dziecka z jego rówieśnikami, wymowa tego, jakie one są dobre, co potrafią. Ponadto, prowadzi to do tego, że dziecko zaczyna gorzej traktować innych jego dzieci, staje się bardziej skrzydłowy, gotowy podporządkować.

Więc, co jest potrzebne, aby stworzyć motywację sukces i dążenie do osiągnięcia u dziecka?
Tworzenie motywacji sukcesu

Jeden z najważniejszych czynników – pomoc w wyborze sfery interesów i realizacji w nią. Samemu dziecku jeszcze trudno jest wybrać coś, co go zainteresuje. Zadaniem rodziców dyskretnie oferować różne rodzaje działalności, które mogą urzec dziecko. Gdy aktywność jest wybrana, należy chwalić za sukcesy i utrzymania w przypadku awarii. W żadnym przypadku nie należy mówić o tym, że u niego nic się nie uda. Jednak pochwała powinna być za sprawę, a nie tak po prostu.

Aby pomóc dzieciom stać się udane i skuteczne, trzeba samemu być takimi. Tutaj jest dobry artykuł na o zaangażowanie powodzenia w swoje życie.

Co do szkolnych sukcesów, tutaj też trzeba wszelkimi sposobami utrzymania dziecka. Na samym początku studiów, to właśnie od stosunku rodziców do procesu uczenia się dlatego, że wymagają one, zależeć będzie poziom sukcesu dziecka. Jeśli rodzic stale wymaga tylko wysokie wyniki, strofuje, jeśli coś nie wychodzi, to nie może wymagający motywacja do sukcesu. Tutaj będzie dążenie do ominięciu niepowodzeń. Jeśli jednak, na odwrót, w przypadku problemów z nauką, mama i tata wykazują gotowość do pomocy, wsparcia, wierzą, że wszystko się uda, dziecko i będzie dążyć do osiągnięcia. On będzie czuć, że rodzice wierzą w niego i jemu samemu chce się osiągnąć czegokolwiek.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie Banaby gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy