Istnieje kategoria rodziców, którym nie da się zadowolić

Istnieje kategoria rodziców, którym nie da się zadowolić, i którzy zawsze są niezadowoleni. To dotyczy wszystkich dziedzin życia, w tym i relacje ojca lub matki do swojego dziecka. Widzą tylko wady i nie zwracają uwagi na zalety: jeśli dziecko napisał na pałę kontrolny z matematyki, ale przy tym otrzymał “dobrze” za wypracowanie, rodzice uwagę na “dwójce” i robią z tego taką wielką tragedię.

“Ty nic nie umiesz”, “nic nie potrafisz”, “ty nigdy nic nie wychodzi”, — rodzice całymi dniami. Przy tym oni ciągle mówią o tym, jak wszystko wokół jest złe, cały czas narzekają na zdrowie, skarcił sąsiadów, a nawet władzę w kraju…

Dziecko nie jest po prostu cierpi na kompleks niższości, ale i traci zdolność do patrzenia na świat z optymizmem. On już nie może cieszyć się z drugiego miejsca w zawodach, bo to nie pierwsza i rodzice rozczarowani.

Takie dzieci nie będą w stanie nauczyć się osiągać postawione cele. Ponadto, oni nawet nie będą w stanie ich poprawnie stawiać, bo będą uważać, że i tak nic nigdy nie osiągną.

Całe życie będą widzieć świat w ciemnych kolorach. W szarym świecie dla powodzenia po prostu nie ma miejsca, więc dziecko wyrośnie frajerem.

Jeśli ciągle jakiś problem, to spróbuj zrozumieć przyczyny swojego niezadowolenia, a następnie kontrolować ich stan będzie łatwiejsze. Spróbuj zacząć od tego, aby cieszyć się drobiazgami, zauważać postępy i nie skupiać się na porażkach. Dziecko oczekuje od ciebie zgody, a nie stałej “”. Uwierz mi, jeśli nie naprawić sytuację teraz, w przyszłości możesz nie tylko obserwować życie dziecka-nieudacznika, ale i nie stracić emocjonalną więź z nim.
Nie bój się czasem zachować surowość w wychowaniu!

Niektórzy rodzice nawet nie wiedzą o tym, że dzieci potrzebują ograniczeń. Wychowanie dzieci wymaga “kija” i “marchewki”. Jednak pomimo pozornej antyk tej prawdy, wielu rodziców uważa, że dzieci trzeba tylko zachęcać. Przy tym każde zachowanie, w tym odprężyć, a nawet dziecięce kaprysy. Jeśli ktoś obcy będzie próbował zrobić dziecku uwagi, to od razu dostanie w odpowiedzi informacja od rodziców.

Z czasem czyny dziecka będą bardziej haniebne, ale rodzice zawsze będą znajdować uzasadnienie swojego dziecka. Dziecko może naruszać zasady, normy i przy tym nie rozumieć, dlaczego otaczające ludzie postrzegają negatywnie na jego zachowanie. Tacy ludzie nie potrafią prosić o przebaczenie, kontrolować swoje działania. Są przekonani, że wszystko musi zawsze brać i kochać ich takimi, jakimi są.

Dzieci, wychowani rodzicami, często stają się wyrzutkami społecznymi. Im nieznane uczucie empatii. Z nimi nie chcą mieć do czynienia ani prywatnego, ani w sposób profesjonalny.

Spróbuj spojrzeć na swoje dziecko oczami wścibskich ludzi, postaw się na miejscu tych, którzy zmuszony znosić kaprysy dziecka: nauczycieli, sąsiadów, innych krewnych. Być może tak zrozumiesz, że każdy zły czyn wymaga dyskusji i wyjaśnienia. Dziecko musi zrozumieć, kiedy on ma rację.

Sponsor: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak łóżeczka dla dzieci  oraz materac do łóżeczka. Polecamy sklep Banaby.pl