Dítě může s vaší pomocí

Od roku do dvou. Vaše dítě může více
Dítě již naučil samostatně chodit. Chápe se obrátil k němu slova, reaguje na žádosti. Pokud ho požádáte, přinést hračku, to dělá s radostí. Právě ve věku jednoho roku dítě prochází svou první životní krize, projevuje se to v tom, že on už může něco udělat bez pomoci dospělého, začne se snažit, ať se k malé, ale již samostatnosti.

Zde a využijte chvilku, aby pokračovat ve vštípit dovednosti, soběstačnost. K již zhotovení hraček mohou přidat další, neméně zajímavé a důležité povinnosti. Dokonce i v tomto raném věku pro dítě najdou užitečné věci v domě.

Pořiďte pro dítě malý zubní kartáček a dětskou zubní pastu. Ukažte mu, “jako máma (nebo táta) očistí “. Vezměte si dětskou pero s kartáčkem na zuby a pomozte svému dítěti nejprve vyčistit zuby. Buďte si jisti, že nyní to bude jeho oblíbená zábava.

Po jídle dítě může odstranit za sebou ze stolu šálek nebo , a vy jste ho chválí. Šití dcery malé zástěru a v době, kdy se odeberete nebo umýt nádobí, pozvěte své dceři pomoci.

Máte chlapce? Pak se zapojte své otce. Dítě s radostí se bude dívat, jak táta něco opravit doma, bude moci podržet kladivo nebo hřebík. Právě ve věku od jednoho roku až dvou můžete začít navyknout dítě samostatně obléknout a svléknout, složit své oblečení úhledně. Začít od jednoduchého – šaty čepici nebo ponožky jednodušší, než nosit punčocháče nebo tlačítka nahoru si halenku.

Dítě může s vaší pomocí:

Zalévat květiny.
Umýt a vyčistit si zuby.
Krmení rybek.
Setřete prach.
Pomáhat uklízet nádobí.
Sbírat své hračky.
Jíst lžící.

Od dvou do tří let. Dítě chce vám pomoci
Vaše dítě je už takový samostatný! Je to velmi dobře chodí, rádi mluví, byla zvládnutí nové území, a ještě mu velmi rád pomáhá mamince a tatínkovi. Nemusíte ani vynaložit úsilí. Dítě je předem naladěn na to, aby se zapojily do domácích záležitostí. Do těch věcí, které dítě vykonával dříve, může přidat a pak složitější.

Například, dítě může sám sbírat hračky, na procházku nebo zapojit se do vaření oběda. Úkolem dospělého – snažit se pomáhat dítěti, ale v žádném případě ne dělat za něj. Zde je velmi důležitý bod – není podrážděná, je-li dítě je něco nelze udělat na první (a dokonce i s pátou) krát. Koneckonců, dětské ještě jako nešikovný. A dříve nebo později se ještě všechno dopadne.

Dítě může s vaší pomocí:

Uklidit své posteli.
Pomáhat vařit (míchat, dekantujte).
Nést svou malou kabelku z obchodu.
Zamést v místnosti.
Představují nejen své hračky, ale také pomoci složit věci.

Více: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou zjistit více a velmi dobrá kvalita zobrazit více a levná si můžete koupit zde