Buty dla chłopców tradycyjnie powoduje znacznie mniejsze zamieszanie

Buty dla chłopców tradycyjnie powoduje znacznie mniejszy szum niż buty dla dziewczyn – ich nie tyle chce się ubierać, ile po prostu kupić wygodną parę, i zapomnieć o butach, dopóki nie wzrośnie stopa, lub nie zainteresowania dryfuje to buty.
Ale poczekaj, bo chłopcy mogą inwestować w swój wygląd więcej sensu, niż się powszechnie uważa. Przez lata nam narzucali stereotyp o tym, że mężczyźni do sukcesu wystarczy być nieco ładniejsza niż małpa, uwalnia od męki wyboru odzieży i obuwia.
Na dzień dzisiejszy wszystko jest inaczej, wychowujemy dzieci wolnym duchem, wolne od narzuconych wzorców, i to niewymownie dobrze. Każdy chłopiec w prawo wybierać ubrania z tej , która jest mu dana od natury, i nikt nie powinien go oceniać. Ubrania i buty to pewien sposób wyrażania siebie i nikt nie powinien mu przeszkadzać. My nie ingerujemy dziewczyny ubierać się i kreci przed lustrem, ta gra nas tylko powala, ale jeśli to będzie robić chłopiec – to spodoba się rodzicom? Właściwie to jest całkiem normalne dla każdego człowieka, nic w tym złego i niepokojącego w tym nie może być.

Jednak, od gier, przejdźmy do działania. Jeśli czujesz, że twojemu dziecku jest bardzo ważne, jakie buty, musiał nosić, lub chce mieć jedną-dwie pary na zmianę, jeśli pozwala to na swoją sytuację finansową – pozwól chłopcu wybierać samodzielnie. Porozmawiaj pieniężne ramki i rozmiar buta, a reszta i patrzeć z boku. Będziesz miał niesamowity widok tego, jak twój chłopak robi osoba i dorosły wybór, który prawdopodobnie zaskoczy! Oczywiście, naturalnym odruchem będzie zastrzeżenie: “Nie, dziecko wybierze nie, nie tego koloru, strasznej modelu”, ale postaraj się, aby pozbyć się tego zrywu. Pozwól mu decydować! Jeśli chłopiec nie wiedział, pomóż, proponujcie. W tym przypadku można zaproponować kilka opcji, tych, które sam lubię, jak poznać swoje gusta mogą się pokrywać! I te porady dotyczą nie tylko do obuwia, ale i każdy inny ubrania, i to nie tylko ubrania, i to nie tylko dla chłopców…

Ale, wracając do męskiej części, a raczej do jej młodych przedstawicieli, wyobraź sobie z jaką radością i miłością dziecko będzie chronić swoje rzeczy i buty, które mu się bardzo podobały! Prawdopodobnie, nawet nie trzeba ich samodzielnie oczyścić i umyć – to będzie chciał zrobić sobie dziecko.
Jednak wszystko to może być i nie chodzi o ciebie, nie o twojego dziecka. Być może twój chłopak nie jest bardzo ważne w czym chodzić, a wybór obuwia go zupełnie nie interesuje. Mimo wszystko, proponuję wybrać coś samodzielnie będzie mądry gest, to pomoże chłopcu myśleć o tym, że przed jego myśli nie zajmowało. Buty dla chłopca może być tylko buty, ale rodzice, którym zależy na opinii ich dziecka, które dają i biorą jego wybór – to naprawdę złoto.