Ale veľké množstvo rodičov, ktorí sa takejto činnosti je uložené iba

Mnohí rodičia sa domnievajú, že najviac kritické a vyžaduje najväčšiu pozornosť v škole období života dieťaťa je okamih prijatia v škole a štúdium v prvom stupni. Mama a otec sú aktívne zaujímajú o život mladý študent, ktorý sa pravidelne zúčastňuje rodičmi, hovorí učiteľ najprv o radu. Vo Všeobecnosti, robiť všetko, čo je na začiatku školského života dieťaťa prebehlo bez závažných problémov. Ako pripraviť dieťa na školu, prečítajte si článok na webe “Solárne ruky”, “Ako pripraviť vaše dieťa na školu?”


Ale veľký počet rodičov o takúto činnosť, pretrváva len dovtedy, kým sa dieťa naučí v prvej triede. Maximálny v druhom. Neskôr, pri štúdiu, ako sa hovorí, späť na trať, rodičia môžu dovoliť niekoľko na “relax” – menej pravdepodobné, zúčastňovať sa rodičovských združení, menšiu kontrolu domácu úlohu pomôcť. V Všeobecné, je to do značnej miery správne – tak, dieťa sa učí na samostatnosť a zodpovednosť. Ale tam je v tomto smere chodu. Keď sa dieťa pohybuje zo základnej na strednú školu, ktorá je od štvrtého do piateho (matrac do postielky) ročníka, mnohé mamičky a oteckov nedávajte ho príliš veľký dôraz. “Čo je to veľký problém? Piaty stupeň – nie ples. Škola je rovnaký – nebudú stratené, trieda je rovnaký – zoznámiť sa s novým tímom a vyhrať, “miesto pod slnkom” tiež nie je potrebné” – alebo tak si myslel, že rodičia mnohých piateho stupňa. A to nie je márne.

Ako psychológ s viac ako desať rokov skúseností by som chcel dať rodičom niekoľko rád a vysvetliť, prečo by mali byť veľmi opatrní v období, keď ich dieťa sa stáva piatym grader (kúpiť teraz detské poschodové postele).

INÉ POŽIADAVKY ALEBO “STOP TU, POĎ SEM.”

Po prvé, namiesto jedného učiteľa, ktorý viedol takmer všetky predmety, v súčasnosti mnoho nových predmetov (Kúpiť tu) a učiteľov. Aby to bolo jasnejšie rodičov, je ako príklad. Predstavte si, že máte v práci je jednou z hlavných ich teraz sedem alebo osem. Každý má svoju vlastnú formu vykazovania, kritériá pre vyhodnocovanie efektivity vašej práce a ich chápanie podnikania, etika a oblečenie. Jeden šéf rád podriadení, má svoj vlastný názor a vlastný názor. Iné, naopak, vyžaduje, aby ste opäť nemal otvoriť svoje ústa a len ticho počúval jeho pokynov. Po tretie, vo Všeobecnosti, dnes chce jednu vec a zajtra ďalší. Prezentované? Desivé? Chráň boh?

A vaše dieťa je konfrontovaný s tým. On potrebuje rýchlo sa učiť len to, čo je názov nového učiteľov a kde ich učební, ale aj ako kresliť v prenosnom v pohode a domácu na ruský jazyk, ako v matematike, geografii, histórii a tak ďalej. Jeden učiteľ dokonca zabrániť normálny prevádzkový hluk, a vyžaduje, aby deti ticho počúval jeho vysvetlenie. Iný učiteľ, naopak, domnieva sa, že dieťa musí aktívne zobraziť kognitívne záujmu a spýtať sa čo najviac otázok. Ale lekcie z týchto učiteľov v zozname môžu byť nablízku a dieťa bude musieť okamžite prepnúť z jednej štýl výučby, do druhého. Súhlasíte s tým, takúto úlohu zvládne, nie každý je dospelý.