A tyto dovednosti již rozsah emocionálně-volní připravenosti na školu

Druhý. A tyto dovednosti již rozsah emocionálně-volní připravenosti na školu. Dítě do 6-ti let musí mít dovednost provádět nechat nekomplikované, ale stálých povinností. V první řadě, na caiqu sebe-servis.

Často kamenem úrazu v prvních letech ve škole se stává děti v domácnostech. Takže, rozvíjení samostatnosti velmi důležitým faktorem jeho přípravy na školním vzdělávání. To jsou všechno dovednosti oblékání, svlékání, vlastní jídlo na 2-3 roky, šněrování bot, vázání čepice, knoflíky na horní oblečení 4-5 let, kulturní a hygienické dovednosti v průběhu celého předškolního dětství.

Často se v rodinách objevují problémy s dítě k svých hraček. Je to snad první povinností batole cca od 3-4 let věku. Podrobně o tom, jak naučit dítě k soběstačnosti, přečtěte si v článku Kim na našich webových stránkách “Solární ruce” “Výchova dětí v předškolním věku. Lekce samostatnosti”.

Když jsem dceru k čištění hraček, na pomoc mi přišla samotná (zde si koupit postele) hra. Jsem hru dcery a děj postupně ” akce”. Panenky šli do postele, stavitelé šli do svých domovů, nástroje na skladech. Někdy takový zásah do hry vyvolala protesty mého potomka. Pak jsem odešel její jednu, ale určitě varoval o tom, že čas, hra končí, například po 10 minutách. Dítě nemůže okamžitě ukončit hru. Koneckonců i nám, dospělým, je třeba nějaký čas, aby se dokončit započaté činnosti zabývají. Po uplynutí zadaného času, pokud dcera není hračky, já jim začínala sama složit. A uvedení vědomě ne v těch místech, kde oni byli předtím. Takže, dcera pak je nemohla najít. Na co jsem rozumně (banaby.cz) odpověděl: “Hračky — to jsou tvoje věci. Dejte je sama, pak budeš vědět, kde jsou”. Tak postupně se moje dítě učí regulovat své chování. A čas cítit, co je důležité vzdělávacích aktivit. O tom, jak trénovat kluky na objednávku, doporučuji přečíst článek “Jak trénovat děti na objednávku”.

Pokud váš syn nebo dcera do šesti let nejsou podmíněny sami sledovat své věci, uklidit za sebou hračky, to, jak je možné se spolehnout na to, že při nástupu do školy mohou mít v pořádku své vzdělávací potřeby? Jo a oblečení taky. V tomto případě se u dítěte vždy budou vznikat problémy se zapamatováním si domácí úkoly, s poplatky portfolia. děti často zapomínají, že se něco – ať už z domova vzít do školy, pak ze školy domů. Takže první fáze přípravy dítěte ve škole – je to naučená samostatnosti.

Dovednosti self jsou důležité. Ale nejen oni. Je důležité naučit budoucího školáka k plnění společenských povinností. Například, moje dcera může pečovat o domácí mazlíčky nebo rostliny. A synovi je logické svěřit, například, čištění bot všech členů rodiny. Při výběru domácí práce pro dítě je důležité vzít v úvahu nejen priority dospělé členy rodiny, ale i vlastnosti charakteru a rozvoj, zájmy samotného dítěte. To, co je povinen dělat pravidelně, by mělo být mu na síle. A práce musí (prodejna) líbit.

V průběhu neustálého plnění povinností dítě na objednávku, konkrétní rytmus života. Snad nejdůležitější je to, že dítě začne cítit dospělý a samostatný.

Plnění povinností budoucí školák by mělo být povinné a pravidelné v nezávislosti na jeho nálady a touhy. — Když člověk něco dělá, i přes “nechci”, u něj vznikla vůle, systematičnost a zodpovědnost. V takovém případě rutinní každodenní plnění školních povinností není vašeho génia překvapením.