A jaká je role rodičů v tomto procesu?

Motivace dítěte a pak dospělého člověka jde ve dvou směrech: touha po úspěchu nebo únikům nehody. Každý rodič samozřejmě chce, aby jeho dítě v budoucnu byl úspěšný. Pro realizaci tohoto přání je důležité začít formovat u dítěte touhu k pokroku.
Role rodičů v procesu

A jaká je role rodičů v tomto procesu? Od dětství, dítě dostane od maminky a tatínka dvě možnosti vlivy: podpora a trest. Často rodiče se snaží realizovat své nenaplněné sny v dítěti tím, že by mu to, co sami chtěli dosáhnout. V tom případě, pokud dítě nemůže odolat rodičům, začne jednat na principu vyhýbání se neúspěchu. To znamená, že pokud, například, dítě nechce chodit do hudební školy, a rodiče ho nutí, vinu za to, že , bude tam chodit, plnit úkoly s jediným cílem – není penalizována nebo aby se být sám.

Ještě jeden negativní bod – to je neustálé výtky a trestu. Když dítě nadávat neustále, za sebemenší přestupek, u něj tvořil vnímání sebe sama jako loser. Respektive o motivaci k dosažení nemůže jít a řeči.

Negativně ovlivňuje i takový faktor, jako srovnávání dítěte s jeho vrstevníky, výslovnost toho, co je dobré, co umí. Kromě toho to vede také k tomu, že dítě začne horší chovat k ostatním jeho dětem, se stává více než opora, připraven poslouchat.

Takže, co musíte, chcete-li vytvořit motivaci k úspěchu a snaha dosáhnout u dítěte?
Vytvoření motivace úspěch

Jeden z hlavních faktorů – pomoc při výběru oblasti zájmu a realizovat se v ní. Samotnému dítěti ještě těžké vybrat něco, co ho zaujme. Úkolem rodičů nenápadně nabízet různé aktivity, které jsou schopné zaujmout dítě. Když aktivita je vybrán, je třeba chválit za úspěchy a podporovat v případě neúspěchu. V žádném případě není třeba mluvit o tom, že u něj nic nevyšlo. Nicméně, pochvala by měla být za příčinu, a ne jen tak.

Pomáhat dětem stát se efektivní a úspěšná, je třeba a sám být tak. Tady je dobrý článek pro přilákat hodně štěstí do svého života.

Co se týče školních úspěchů, i zde je třeba podporovat dítě. Na samém začátku studia, je to jen na vztah rodičů k procesu učení tím, že vyžadují, bude záviset úspěšnost dítěte. Pokud rodič neustále vyžaduje pouze nejvyšší skóre, nadává, pokud se něco pokazí, pak tam může naskočit motivace k úspěchu. Zde bude snaha o nehody. Pokud se naopak v případě problémů s učením, máma a táta projevují ochotu pomoci, podporují, věří, že všechno dopadne, dítě a bude usilovat o dosažení. On se bude cítit, že rodiče věří v něj a jemu chtít dosáhnout něčeho.
Více o děti a nábytku pro děti můžete přečíst na Banaby kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa